Črepinje prinašajo srečo

Vsakemu se kdaj kaj zalomi, vendar svoje napake lahko z izvirnostjo in prijaznostjo v večini primerov tudi popravimo. Najbolj pomembno je, da se iz njih nekaj naučimo in jih ne ponavljamo večkrat. V takšni situaciji se je tudi znašel Nejc.

Učiteljica je na začetku ure kemije napovedala, da bodo danes delali poskuse. Preden je razdelila kemijske pripomočke med učence, je razložila pravila in vse učence posebej opozorila, naj pazijo na varnost in na to, da kaj ne zlomijo. Poskuse so delali v skupinah po tri, zato je Nejc sodeloval z dvema sošolcema. Ves čas so se smejali in zabavali, vendar so poskuse vseeno končali. Nejc je vstal in začel hoditi proti umivalniku, da bi splahnil pripomočke, ko je nenadoma pristal na tleh skupaj s celim pladnjem steklenega pribora. Spotaknil se je čez sošolčevo nogo in razbil vse epruvete ter čaše na pladnju. Učiteljica je bila zgrožena in ves čas je ponavljala, kako so bili pripomočki dragi in da bi moral bolj paziti. Nejc pa se je čisto pomirjeno vstal in rekel učiteljici, naj ne skrbi, saj črepinje prinašajo srečo. Učiteljica je bila nad odgovorom močno presenečena, vendar se ni nič jezila. Nejc je samo skrivnostno pripomnil, da bo jutri njen dan gotovo srečen. Učiteljica ga ni jemala preveč resno, zato je samo pokimala. Nejc je pospravil črepinje in ura se je zaključila.

Naslednje jutro je učiteljico kemije ob vstopu v učilnico pričakalo presenečenje. Pred njo je na mizi stal nov komplet epruvet in listek s sporočilom, na katerem je pisalo:,, Želim Vam lep in srečen dan.”

Tako je Nejc popravil svojo napako in se hkrati z zabavnim odgovorom rešil pred grajo učiteljice.

Tiana Šipek, 9. razred

Nino Tusulin, 8. razred